Wednesday, October 21, 2015

עם ממשלה קנדית שהיא פרו-טרור, ביטחון הגבולות הוא בעיה רצינית


 עם גיבוי מאנשי הקמפיין של אובמה, הבוחרים הקנדיים הפכו את השמאלן תומך הטרור ששם משפחתו היא הנכס היחיד שלו - לראש ממשלת קנדה. רע מאוד לקנדים, אך גם הופך את הגבול הצפוני לבעיה בטחונית לאומית רצינית.
מדיניות המקלט של קנדה הובילה לפיגועי טרור מוסלמיים באמריקה גם בעבר.

הנסיון לפיצוץ בשדה התעופה בפורט אנג'לס כלל מוסלמים שניצלו את מדיניות המקלט הרעועה של קנדה כדי להכנס ולתקוף את אמריקה. 

על ידי שימוש בדרכון צרפתי מזוייף בו תמונתו מודבקת בגסות, רסאם בן ה- 27 טס מצרפת למונטריאול. בשדה התעופה הוא נעצר על ידי פקידי הגירה שחשדו כי דרכונו מזויף.  רסאם ביקש מקלט מדיני, הצהיר בשבועה שהוא עבר עינויים באלג'יריה ושהואשם באופן כוזב בסחר בנשק ובפעולות טרור אחרות. 

סוכני ההגירה הקנדיים קיבלו את הסיפור שלו, כנראה בלי לבדוק עם אלג'יריה, צרפת, או האינטרפול, ושחררו אותו עד לדיון במעמדו כפליט.  שר ההגירה של קנדה, אלינור קפלן, אמר מאוחר יותר שלא היה מדובר בעבירה חמורה  - להציג דרכון מזויף כדי להכנס לקנדה, וציין כי פליטים לגיטימיים רבים עושים  כך.

על פי עדותו של רסאם במשפט, בזמן שהוא חי במונטריאול הוא עבד רק בשבוע בחלוקת עלוני פרסום. בשארית הזמן, אמר, הוא פרנס את עצמו באמצעות תשלומי רווחה ושדידת תיירים.  למרות הערכתו של רסאם כי גנב בין 30 ל- 40 פעמים בצורה הזאת בעת שהותו במונטריאול, הוא אומר שנעצר על גניבות אלה רק ארבע פעמים, והורשע רק פעם אחת. הוא לא ישב בכלא לאחר הרשעתו, אבל שילם קנס.  למרות מעצריו, הוא המשיך לקבל קצבה של 500 $ לחודש, שלה הוא היה זכאי כפליט פוטנציאלי.

במהלך תקופה זו, רסאם אומר שהוא וחברו בשם מוכתר האוארי, פליט פוטנציאלי אלג'יראי נוסף, עסקו בסחר במספרי רשיונות נהיגה גנובים, כרטיסי אשראי וכרטיסי תעודות זהות. הם סיפקו דרכונים קנדיים ומסמכים נוספים למקושרים לטרור ברחבי העולם. 
 
רסאם עזב את מונטריאול ופנה לאפגניסטן לאימוני טרור במחנות במימון וניהול אוסמה בן לאדן.  בתקופה זו, רסאם מספר, הוא החל לתכנן התקפה על מטרות אמריקאיות בשנת 1999.

רסאם נסע לבד – עם הדרכון הקנדי בשם 'בני נוריס' בחזרה למונטריאול ...

עם הגעתו לפורט אנג'לס, סוכנת מכס אמריקאית חשדה בו בשל תשובותיו המהוססות לשאלותיה, והיא ביקשה לזהותו.  סוכנים החלו לחפש את המכונית. הם גילו בתא המטען של המכונית חומרי נפץ – שבהתחלה חשבו כי הם סמים. רסאם ניסה לברוח אך הוא נתפס ונעצר.

רסאם לא היה המקרה היחיד של נסיון לביצע התקפת טרור מוסלמי על ידי תאים טרוריסטים הפועלים מתוך קנדה. או המקרה היחיד של נסיון חדירה לארה"ב דרך קנדה.

 גאזי איבראהים אבו מאסר היה פליט מוסלמי נוסף שביקש מקלט מדיני בקנדה כדי לבצע פיגועי טרור באמריקה. הוא עשה מאמצים חוזרים ונשנים לחצות את הגבול.  הוא אמר לסוכן משמר גבול שהוא רוצה מקלט מדיני משום שישראל חשדה בו במעורבות טרוריסטית.  במקום להיפטר ממנו מהר ככל האפשר ברגע שהודה שהוא חשוד בפעילות טרור במדינה אחרת, הוא הגיש הבקשה למקלט מדיני בארצות הברית, שם הוא יצא לחופשי ונעצר רק כשנתפס מתכנן לפוצץ את רכבת הסאבווי בניו יורק.

פליטי טרור מוסלמים אחרים שעברו במסלול הקנדי כוללים את עבדרוף ג'דאי הקשור ל -9/11 , שהגיש בקשה למקלט מדיני בקנדה, ונחשד במקרים שונים של קשירת קשר לפיגועים נגד אמריקאים.

והיה גם את הנסיון חהפציץ את את הרכבת מטורונטו לניו יורק על ידי טרוריסטים מוסלמים בקנדה.

ג'סטין טרודאו הוא פרו-טרור באופן מובהק. הוא מתנגד לשלילת אזרחותם של מחבלים. הוא פעיל למען אסיר כלא גיטמו  עומר חאדר,  ונתן הרצאה במסגד המקושר לטרור.

"גסטין טרודו, מנהיג המפלגה הליברלית והשם המדובר בפי רבים להיות ראש הממשלה הבאה של קנדה, הוא במרכזה של מחלוקת השבוע  עקב ביקורו בשנת 2011 במסגד אל-הסונה אל- נבאי במונטריאול, שזוהה על ידי גורמי המודיעין בארה"ב כאתר שבו "חברים ידועים של אל-קאעידה גויסו או אומנו."

 סטיבן  בלאני , השר הקנדי לביטחון פנים ומוכנות לחירום, הכריז: "זה לא מקובל לחלוטין שמנהיג הליברלים ג'סטין טרודו מתרועע עם קבוצה שלכאורה גורמת לרדיקליזציה של הקנדים להצטרפות לאל-קאעידה ולעסוק במעשי קיצוניות אלימה שלא תתואר. עכשיו הוא מתחנף לקולות בקרב קיצונים דתיים בקהילות שלנו. ברור שג'סטין טרודו הוא אדם שאי אפשר לסמוך עליו לשמור את קנדים בטוחים

בפשטות, הגבול הצפוני הפך לדאגה רצינית. לכל הפחות, משטר טרודו משמעו נהירת מהגרים מוסלמים סוריים לקנדה וקשירת ידי המשטרה בסיכול פעילות תאי טרור בגלל "איסלאמופוביה

וחלק מהנסיונות לבצע טרור עומדים להגיע לאמריקה.

Leave your comment

Post a Comment

test

 

Copyright © 2010 סולטן קניש / דניאל גרינפילד | Blogger Templates by Splashy Templates | Free PSD Design by Amuki