Sunday, September 14, 2014

אשליית האסלאם המתון

אני מחפש את האסלאם המתון מאז ה-11 בספטמבר 2001, וכמו גרב שהלך לאיבוד במייבש, הוא היה במקום האחרון שבו ציפיתי למצוא אותו.
אין אסלאם מתון במסגדים או במכה. לא תמצאו אותו בקוראן או בקובצי החדית'. אם אתם רוצים למצוא את האסלאם המתון, דפדפו במאמרי המערכת בעיתונים אחרי התקפת טרור, או קחו קורס על הדת המוסלמית אצל סוציולוגית נוצרייה-לייט שאוהבת תכשיטים אינדיאניים מזויפים.

אי-אפשר למצוא את הארץ המהוללת של המוסלמים המתונים במזרח. אי-אפשר למצוא אותה אפילו במערב. כמו כל המיתוסים, היא קיימת בדמיונם של אלה שמספרים את הסיפור. האסלאם המתון הוא לא מה שרוב המוסלמים מאמינים בו; הוא מה שרוב השמאלנים מאמינים שהמוסלמים מאמינים בו. זו התיאולוגיה הרב-תרבותית החדשה של המערב, הדת המושלמת לעידן של חילוניות, מפני שלמעשה אין דת כזאת.

קחו את האסלאם, תהפכו אותו על ראשו, וקיבלתם אסלאם מתון. קחו מוסלמי שכבר שנה לא היה במסגד, שיודע בעל-פה את כל רשימת השחקנים של הקבוצה החביבה עליו באן-בי-איי, אבל לא את שמות מלוויו של מוחמד - והנה לכם מוסלמי מתון. או ליתר דיוק, מוסלמי חילוני.

מנהיגי המערב בדורות הקודמים פנו לאלוהים בחיפוש אחר צידוקים לגורל הלאומי של מדינותיהם; מנהיגים מערביים בדור הנוכחי מחפשים אישור לשמאלנות החילונית שלהם באסלאם המתון. אפילו אם הם נאלצים להמציא אותו לשם כך.

בלי אסלאם מתון תישמט הקרקע מתחת לפרויקטים הסוציאליסטיים של אירופה, שתלויים לקיומם בהגירה מסיבית. מלחמתה של ארה"ב בטרור תהפוך רשמית לדשדוש הבלתי-נמנע והבלתי-נגמר, שטבעו האמיתי נחשף לאחרונה שוב עם עליית המדינה האסלאמית. הרב-תרבותיות, הפוסט-לאומיות, ואידיאולוגיית האשמה כלפי העולם השלישי - כל אלה יקרסו מיד. בלי מוסלמים מתונים הלאומיות תחזור, הגבולות ייסגרו והימין ינצח. וזה הדבר שממנו הם מפחדים.

אם אין אסלאם מתון, אין מוחמד מתון, ואין אללה מתון, אז נגזר על גן העדן הסוציאליסטי עלי אדמות ללכת לפח האשפה. הקואליציות הגדולות, שבמסגרתן פעילי להט"ב ומוסלמים צורחים יחד על יהודים בגלל עזה, הן לא העתיד; הן רפובליקת ויימאר על סטרואידים.

האסלאם המתון הוא דת שמעמידה את המאמינים במבחן קשה. כדי להאמין בו אתה חייב לעצום עיניים לנוכח יותר מאלף שנים של היסטוריה מתועדת, תיאולוגיה, דמוגרפיה ובערך כל דבר אחר שקרה וקורה מסביב לעולם. אתה חייב להתעלם מהגברים המזוקנים שכורתים ראשים, כי הם לא מייצגים את רוב המוסלמים; וזה כולל גם את מוחמד, שהיה כורת ראשים לא קטן בעצמו.

האסלאם האמיתי הוא נושא שאנשים שאינם מוסלמים, שאין להם כל אמונה או דת, והדבר היחיד שקדוש בעיניהם הוא הקלישאות החלולות של עידן הפוסט-הכל, מרגישים צורך עז להרצות עליו בידענות מופלגת מבלי לדעת עליו דבר.

האסלאם שלהם הוא לא הדת של מוחמד, הקוראן, החדית', הח'ליפים או המאמינים במקומות כמו ערב הסעודית, פקיסטן, איראן, עיראק או אינדונזיה. האסלאם שהם מדברים עליו הוא דת שלא קיימת, אבל שהם מאמינים בלהט שחייבת להתקיים - מפני שבלעדיה, דרך החיים שלהם עומדת להיכחד כמו ציפור הדודו.

הם לא מוסלמים. אין להם שום אמונה באללה או בקוראן. מה שיש להם הוא אמונה בטוב לבו של אסלאם שקיומו מנותק מכתבי קודש, תיאולוגיה או אלוהות. המוסלמים המתונים האמיתיים הם למעשה שמאלנים חילונים בעלי קשר רופף לנצרות או ליהדות, שהמציאו אסלאם מתון שאין לו קיום מחוץ לראשיהם. האסלאם החילוני הזה, שמוקיר את החיים באשר הם, ומתמסר לצדק חברתי ולסובלנות אוניברסלית, הוא העתק של הדתות המדוללות של עצמם. והם מפחדים להתעורר ולהיווכח שהוא לא קיים.

כשמנהיגים אמריקניים ואירופיים מתעקשים לטעון שלאסלאם אין שום קשר לזוועה האסלאמית האחרונה שעלתה לכותרות, הם לא מדברים על הדת שאותה מקיימים המוסלמים, אלא על דת דמיונית שהם רוצים מאוד שהמוסלמים יקיימו, מפני שהאלטרנטיבה היא קץ כל מה שהם-עצמם מאמינים בו.

באסלאם המתון הזה אין הרבה פרטים מעבר לתמיכה בצדק חברתי, מאבק בהתחממות הגלובלית ותמיכה בזכויות החד-מיניים - מפני שהוא לא יותר מרב-תרבותיות שהדביקה לעצמה זקן מזויף. כשמנהיג מערבי טוען שהחבורה התורנית של טרוריסטים מוסלמים לא מייצגת את האסלאם, הוא לא מגן על המוסלמים - הוא מגן על הרב-תרבותיות. הוא מניח כמובן מאליו שהמוסלמים מאמינים בה, רק מפני שהוא בעצמו מאמין בה. האסלאם המתון הוא בסך הכל רב-תרבותיות מאויתת בשבע שגיאות; ומבחינת חסידיה האדוקים, גם קיומו הוא עיקר אמונה של ממש.

כל ניסיון לשכנע אחד ממאמיני האסלאם המתון להפסיק להאמין בו, בכך שתראו לו את שביל הגופות האינסופי או קטעי שנאה נבחרים מתוך החדית' שמעודדים רצח המוני, נידון מראש לכישלון - מפני שלא אלה שורשי הדת שלו. הוא לא יודע מה זה חדית', וגם לא אכפת לו. בתור תומך נאמן בצדק חברתי, הוא מייחס את ההיסטוריה העקובה מדם של האסלאם לקולוניאליזם האירופי ולדיכוי כזה או אחר.

הוא מעולם לא קרא את הקוראן. הוא קרא אלף מאמרים שמתארים איך מוסלמים סובלים מדיכוי בשדה התעופה, בעזה, בבורמה ובסרטים מצוירים של באגס באני. הם הפראים האצילים החדשים שלו, והוא לא מוכן לשמוע אף מילה נגדם. לאחר שקיבע את זהויותיהם בתוך דמיונו (למרות העותק המסומן של "אוריינטליזם" מאת אדוורד סעיד, שהוא מחזיק על המדף ליד המיטה שלו), הוא מתייחס אליהם כאל השתקפויות של האגו שלו.

כשאתה אומר לו שמוסלמים מתונים לא קיימים, אתה בעצם מאשים אותו שהוא בן-אדם רע. כשאתה מבקר את האסלאם, אתה תוקף את הרב-תרבותיות והוא יקרא לך גזען, על אף העובדה שאסלאם הוא גזע כמו שהקומוניזם, הנאציזם ומועדון המעריצים של מיקי מאוס היו גזעים.

המוסלמי המתון הוא המצאה של איש האקדמיה השמאלן, של התיאולוג החילוני, של הפוליטיקאי השטחי ושל בן דודו הצווחן האידיוט, האקטיביסט הפוליטי. כמו הכסף בתקציבים שעליהם הם מבססים את תוכניותיהם, הוא פשוט לא קיים. וגם אין שום צורך שהוא יתקיים. צריך רק שנאמין בקיומו.

צאצאיהם השמאלנים המנוונים של נוצרים ויהודים מחכים בקוצר-רוח למשיח מוסלמי מתון, שיפתור את הסתירות העצמיות חשוכות המרפא של החברה הרב-תרבותית שלהם על-ידי כך שישים קץ לעימות בין האסלאם למערב. ועד שהם יצליחו למצוא אותו, מוכרחים להמשיך להאמין - באסלאם המתון כמובן, ולא חס וחלילה באל כלשהו.

===

התרגום פורסם לראשונה ב"מידה"

קישור למאמר המקורי באנגלית

Leave your comment

Post a Comment

test

 

Copyright © 2010 סולטן קניש / דניאל גרינפילד | Blogger Templates by Splashy Templates | Free PSD Design by Amuki